Dane kontaktowe

Ojców 9, 32-045 Sułoszowa
tel:
+48 12 389 20 05
e-mail:
opnar@pro.onet.pl
  • język migowy
  • BIP

Aktualności

Jesteś na: Ogólne / Aktualności

Akcja sprzątania szlaków Ojcowskiego Parku Narodowego - 16 października 2021 r.

| 2021-10-12

"OPN kochamy, więc go sprzątamy" to I edycja akcji sprzątania szlaków Ojcowskiego Parku Narodowego. Akcja odbędzie się w sobotę 16 października 2021 r. w godz.: 8.30-16.00.

Uczestnicy akcji zgłaszają chęć udziału wysyłając wiadomość e-mail na adres: opnar@pro.onet.pl; wiadomość musi zawierać: nagłówek: „Akcja sprzątania OPN
– zgłoszenie”, imię i nazwisko osoby zgłaszającej, liczbę zgłaszanych osób oraz wskazanie punktu startowego (wykaz punktów znajduje się w załączniku nr 1 do regulaminu) w rejonie wybranego obszaru sprzątania, z którego odbiorą pakiet startowy oraz kupon uprawniający do jednokrotnego, bezpłatnego zwiedzenia ekspozycji przyrodniczej w terminie 16.10-24.10.2021 r., w dniach i godzinach otwarcia ww. obiektu. Przed zwiedzaniem kupon należy pozostawić u kasjera. Mapy z punktami startowymi znajdują się w regulaminie na dole strony.

Osoby, które stawią się na punktach startowych bez wcześniejszej rejestracji zostaną zarejestrowane w danym punkcie oraz otrzymają pakiety startowe (do wyczerpania zapasowych pakietów) i kupon upoważniający do bezpłatnego wstępu na ekspozycję przyrodniczą.

Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest kształtowanie świadomych postaw proekologicznych społeczności lokalnej oraz turystów, a także wzbudzenie poczucia współodpowiedzialności za utrzymanie przestrzeni wspólnej, w tym obszarów chronionych. OPN, najmniejszy park narodowy w Polsce, jest corocznie odwiedzany przez kilkaset tysięcy osób. W tym roku obserwowaliśmy szczególnie duży napływ turystów w miesiącach wakacyjnych, po okresie nasilenia pandemii i związanej z tym izolacji społecznej. Przyjazd do Parku wpływa na poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego turystów. Wiąże się jednak z dużą ilością pozostawianych w Parku odpadów. Akcja sprzątania ma bezpośrednio na celu uporządkowanie obszaru Parku z odpadów pozostałych po szczycie sezonu turystycznego.

W akcji mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby, po wcześniejszej rejestracji. Dla uczestników przygotowano pakiety startowe akcji oraz kupony zapewniające bezpłatne wejście na ekspozycję przyrodniczą.

Szczegóły znajdują się w Regulaminie Akcji (plik do pobrania na dole strony).

PATRONAT HONOROWY:

Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski

Starosta Krakowski Wojciech Pałka

PATRONAT MEDIALNY:

Radio Kraków

PARTNERZY AKCJI:

Miasto i Gmina Skała - OSP Skała
Gmina Jerzmanowice-Przeginia - OSP Sąspów
Gmina Wielka Wieś - OSP Czajowice i OSP Biały Kościół
Stowarzyszenie Ekoturystyki "Ostaniec"
PTTK Ojców

Zapraszamy do udziału!

Osoba do kontaktu w sprawie akcji: Alicja Fischer, tel. 123892005 wew. 310, e-mail: opnar@pro.onet.pl

Kategoria: Powiązane pliki [ 2 ]
  Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
Plakat A3 OPN.png Plakat A3 OPN.png 13.35MB pobierz Plakat A3 OPN.png
Regulamin Akcji Sprzatania.pdf Regulamin Akcji Sprzatania.pdf 2.36MB pobierz Regulamin Akcji Sprzatania.pdf