Dane kontaktowe

Ojców 9, 32-045 Sułoszowa
tel:
+48 12 389 20 05
e-mail:
opnar@pro.onet.pl
  • język migowy
  • BIP

Aktualności

Jesteś na: Ogólne / Aktualności

Informacja dot. otwarcia obiektów OPN w listopadzie 2021 r.

| 2021-11-02

Jaskinia Ciemna -jest zamknięta do kwietnia 2022 r. w związku z ochroną zimujących w niej nietoperzy.

Informacje dot. otwarcia pozostałych obiektów i funkcjonowania parkingów Ojcowskiego Parku Narodowego

Poniższa informacja jest skrótem z zarządzeń i regulaminów znajdujących się w zakładce "Informacje turystyczne". Prosimy o zapoznanie się z pełną ich treścią.

W obiektach Ojcowskiego Parku Narodowego można płacić gotówką i kartą płatniczą. W obiektach obowiązuje reżim sanitarny, w tym obowiązek noszenia maseczki wewnątrz. Obiekty OPN nie prowadzą sprzedaży maseczek.

Informacje dot. otwarcia obiektów Ojcowskiego Parku Narodowego - od 2 listopada 2021 r. (1.11 - obiekty są nieczynne)

Jaskinia Łokietka - czynna codziennie do 14.11.2021 r. w godz. 9.00 do 15.30 (ostatnie wejście o godz. 15.00). Wejścia co 30 min. (od poniedziałku do piątku czas ten może wydłużyć się o 15 min - o godzinie wejścia informuje kasjer) w grupach do 50 os. Obowiązuje kolejność przybycia i zakupu biletu w kasie (brak możliwości rezerwacji telefonicznej ani na późniejszą godzinę). Bilety normalne - 26 zł, bilety ulgowe - 13 zł. UWAGA: w słoneczne dni weekendowe czas oczekiwania na zwiedzanie może wyniseść nawet godzinę lub dłużej. Wynika to z dużego zainteresowania obiektem oraz ograniczeń sanitarnych liczby zwiedzających - należy brać to pod uwagę przy uiszczaniu opłaty parkingowej w parkomatach.

Ekspozycja przyrodnicza - czynna od poniedziałku do piątku (poza 11 i 12.11) wyłącznie dla grup po wcześniejszym zgłoszeniu. Czynna także w niedziele w godz. 9.00-15.00 dla osób indywidualnych i grup (z wyjątkiem 7.11). Obowiązuje elektroniczna rezerwacja zwiedzania dla grup. Ze względów sanitarnych zwiedzanie z filmem 2D. Bilety w cenie: 16 zł - bilet normalny, 8 zł - bilet ulgowy; zwiedzanie ekspozycji bez filmu: 10 zł - bilet normalny, 5 zł - bilet ulgowy.

Zamek w Ojcowie - Zamek w Ojcowie - czynny w soboty i niedziele oraz 11 i 12 listopada od 9.30-15.30 (ostatnie wejście o godz. 15:00). Bilety w cenie 18 zł - bilet normalny, 9 zł - bilet ulgowy.

Regulaminy zwiedzania ww. obiektów znajdują się w zakładce "Informacje turystyczne".

Skrócony cennnik opłat parkingowych (parking "Pod Zamkiem" i "Złota Góra" w Ojcowie):

Płatność w parkomatach wyłącznie bilonem lub kartą płatniczą.

Opłata parkingowa obowiązuje w godzinach: 8.00 – 20.00 – przez okres całego roku, przez wszystkie dni tygodnia. Na parkingach znajdują się parkomaty. Aktualny regulamin parkingów znajduje się na dole strony w formie pdf i w zakładce "Zarządzenia". Prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

 

Lp.

WYSOKOŚĆ  OPŁATY  PARKINGOWEJ  

Rodzaj pojazdu

Stawka za każdą rozpoczętą godzinę*

PARKING „POD  ZAMKIEM”

PARKING „ZŁOTA  GÓRA”

1.

samochód osobowy

8,00

5,00

2.

motocykl

3,00

3.

kamper, bus, sam. dostawczy, mikrobus, przyczepa (w tym kampingowa)

15,00

10,00

4.

autokar

zakaz parkowania

25,00

 

UWAGA: Postój autokarów jest możliwy wyłącznie na parkingu na Złotej Górze. Nie ma możliwości parkowania autokarów na parkingu "Pod Zamkiem w Ojcowie".

Informacja dot. cen i godzin otwarcia zamku w Pieskowej Skale - www.pieskowaskala.eu

Parking "Pod Zamkiem" w Ojcowie w dni wolne i święta, w dniach pogodnych, zapełnia się bardzo szybko już w godzinach przedpołudniowych! Zachęcamy do rozpoczynania wycieczek z parkingu "Złota Góra" (ok, 1,5 km od centrum Ojcowa - szlakiem czrnym/zielonym lub ok. 2 km szlakiem żółtym przez Dolinę Sąspowską). Informujemy, iż w Pieskowej Skale oraz przy granicach Parku (min. w Czajowicach, Murowni, Skale, Wielmoży) znajdują się także parkingi prowadzone przez inne podmioty.