http://www.ojcowskiparknarodowy.pl/main/aktualnosci/st:1/idn:777.html

Aktualności

Informacja dot. otwarcia obiektów OPN w styczniu 2022 r.

| 2022-01-10

Jaskinia Ciemna i Jaskinia Łokietka - zamknięte do 18 kwietnia 2022 r. w związku z ochroną zimujących w niej nietoperzy.

 

UWAGA: Informujemy, iż w związku z pogarszającą się sytuacją sanitarno-epidemiczną od dnia 24.01.2022 r. do odwołania nieczynna będzie ekspozycja przyrodnicza oraz zamek kazimierzowski w Ojcowie. Poniższa informacja jest aktualna do dnia 23.01. Parkingi pozostają czynne.

Informacje dot. otwarcia pozostałych obiektów i funkcjonowania parkingów Ojcowskiego Parku Narodowego

Poniższa informacja jest skrótem z zarządzeń i regulaminów znajdujących się w zakładce "Informacje turystyczne". Prosimy o zapoznanie się z pełną ich treścią.

W obiektach Ojcowskiego Parku Narodowego można płacić gotówką i kartą płatniczą. W obiektach obowiązuje reżim sanitarny, w tym ograniczenie liczby zwiedzających (zgodnie z obostrzeniami obowiązującymi od 1.12.2021 r.) obowiązek noszenia maseczki wewnątrz i dezynfekcji rąk. Obiekty OPN nie prowadzą sprzedaży maseczek.

Informacje dot. otwarcia obiektów Ojcowskiego Parku Narodowego - styczeń 2022 r.

Ekspozycja przyrodnicza - czynna od poniedziałku do piątku wyłącznie dla grup po wcześniejszym zgłoszeniu. Obowiązuje elektroniczna rezerwacja zwiedzania. Ze względów sanitarnych zwiedzanie z filmem 2D. Bilety w cenie: 16 zł - bilet normalny, 8 zł - bilet ulgowy; zwiedzanie ekspozycji bez filmu: 10 zł - bilet normalny, 5 zł - bilet ulgowy. W soboty i niedziele obiekt nieczynny.

Zamek w Ojcowie - Zamek w Ojcowie - czynny w soboty, niedziele i świeta od 10.00 do 15.00 (ostatnie wejście o godz. 14:30). Bilety w cenie 18 zł - bilet normalny, 9 zł - bilet ulgowy. UWAGA: na sali wystawowej w baszcie bramnej może przebywać 1 osoba, a w wieży i na pomoście widokowym maks. 4 osoby w jednym czasie.

Cennik i terminy oraz godziny otwarcia obiektów w 2022 r. znajdują się w pliku do pobrania w zakładce "Informacje turystyczne".

Skrócony cennnik opłat parkingowych (parking "Pod Zamkiem" i "Złota Góra" w Ojcowie):

Płatność w parkomatach wyłącznie bilonem lub kartą płatniczą.

Opłata parkingowa obowiązuje w godzinach: 8.00 – 20.00 – przez okres całego roku, przez wszystkie dni tygodnia. Na parkingach znajdują się parkomaty. Aktualny regulamin parkingów znajduje się na dole strony w formie pdf i w zakładce "Zarządzenia". Prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

 

Lp.

WYSOKOŚĆ  OPŁATY  PARKINGOWEJ  

Rodzaj pojazdu

Stawka za każdą rozpoczętą godzinę*

PARKING „POD  ZAMKIEM”

PARKING „ZŁOTA  GÓRA”

1.

samochód osobowy

8,00

5,00

2.

motocykl

3,00

3.

kamper, bus, sam. dostawczy, mikrobus, przyczepa (w tym kampingowa)

15,00

10,00

4.

autokar

zakaz parkowania

25,00

 

UWAGA: Postój autokarów jest możliwy wyłącznie na parkingu na Złotej Górze. Nie ma możliwości parkowania autokarów na parkingu "Pod Zamkiem w Ojcowie".

Informacja dot. cen i godzin otwarcia zamku w Pieskowej Skale - www.pieskowaskala.eu

Parking "Pod Zamkiem" w Ojcowie w dni wolne i święta, w dniach pogodnych, zapełnia się bardzo szybko już w godzinach przedpołudniowych! Zachęcamy do rozpoczynania wycieczek z parkingu "Złota Góra" (ok, 1,5 km od centrum Ojcowa - szlakiem czrnym/zielonym lub ok. 2 km szlakiem żółtym przez Dolinę Sąspowską). Informujemy, iż w Pieskowej Skale oraz przy granicach Parku (min. w Czajowicach, Murowni, Skale, Wielmoży) znajdują się także parkingi prowadzone przez inne podmioty.

Grafika : drukuj / nie drukuj